Стоп БУЛІНГ! План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу

Нормативні документи:

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

Наказ МОН України від 28.12.2019 № 1646 "Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти" (порядок реагування на випадки булінгу, порядок подання та розгляду заяв)

Лист МОН України від 14.08.2020 №1/9-436 "Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)"

Лист МОН України від 29.01.2019 року № 1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р. № 2657-VIII»

Наказ по ЗДО №39-в від 01.09.2023 "Про організацію роботи з питань запобігання і протидії булінгу (цькуванню)  в закладі упродовж 2023/2024 навчального року"

Корисні посилання щодо теми антибулінгу

Чат-бот “Кіберпес” для допомоги у боротьбі з кібербулінгом

Буклети "Зупинимо булінг разом"

Буклет "Про БУЛІНГ для дітей"

У відповідності до ч. 2 ст. 30 Закону України «Про освіту» надаємо відкритий доступ до такої інформації та документів:

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в 2023/2024 навчальному році

— правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти;

—  план заходів з профілактики та протидії булінгу (цькуванню) в закладі дошкільної  освіти;

порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти:

• учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти керівництво закладу дошкільної освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування). Учасником освітнього процесу (педагогічні працівники, батьки) на ім’я керівника освітнього закладу подається заява про випадок цькування;

— порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).