Психологічні поради

6 черв. 2023
Як підтримати людину: 12 фраз для підбадьорення у скрутну хвилину

Слова підтримки у скрутну хвилину: 12 фраз

«Страшно і боляче, коли щось погане відбувається з близькою чи рідною людиною. Часто в такій ситуації ми ставимо питання про те, як підтримати людину в скрутну хвилину. При цьому дуже важливо пам’ятати, що набагато важче тому, хто зараз перебуває поруч. І йому дуже потрібно почути правильні слова, які підбадьорюють», ― зазначив фахівець.

1. «Це ситуація, з якою тобі довелося зіткнутися у твоєму житті. І ти маєш сили на її подолання».

У перші хвилини, години чи дні після того, що трапилося, людині справді важливо усвідомити, що це сталося з нею, і знайти резерви на подолання цієї перешкоди.

Кожна людина зустрічає на своєму життєвому шляху певні випробування, і кожному з нас вони даються під силу. Особливо важливими є слова підтримки хворому. Дуже часто саме вони стають фундаментом, від якого вдається відштовхнутися, щоби почати рятівний шлях до одужання.

Ця фраза може спрацювати, навіть коли треба сказати слова підтримки при смерті близької людини.

1. «А пам’ятаєш, як ти вчинив того разу, і в тебе все вийшло?»

Коли говоритимете слова підтримки подрузі, другові або іншій близькій людині, спробуйте згадати минулий досвід успішного подолання, можливо, ще більш небезпечних ситуацій та серйозних проблем. На перший погляд, це страшно і неприємно, але прийняття того, що сталося, допомагає стабілізувати ситуацію.

Цей варіант підходить для людей у ​​зрілому віці та представників старшого покоління, у яких уже є певний життєвий досвід і навик об’єктивно поглянути на те, що відбувається, збоку.

1. «Не соромся просити про допомогу — підтримка поруч!»

Під проханням про допомогу варто розуміти формування щирого внутрішнього наміру та справжню готовність прийняти допомогу, яка може надходити ззовні.

І найчастіше допомога справді приходить від родичів та друзів, а іноді — від зовсім незнайомих людей. Переживши щось подібне у своєму житті, вони вже не тільки знають, як підбадьорити людину, що опинилася в біді,але й можуть надати посильну допомогу в подоланні труднощів.

Важливо, що після формування запиту про допомогу людина у психологічному плані починає почуватися набагато легше. А після озвучення прохання та прийняття підтримки її життя справді налагоджується.

1. «Ти маєш можливості вирішити цю проблему. Просто дозволь мені показати тобі їх».

Зазвичай ми дуже добре знаємо людину, якій надаємо підтримку. Та навіть якщо це не так, багато проблем мають дуже поширений характер, а шляхи їх вирішення загальновідомі.

Якщо поруч перебуває спокійна і впевнена людина, яка знає рішення, — це вселяє надію і налаштовує на більш позитивний лад. Саме так працюють фрази та слова підтримки навіть на відстані.

1. «Давай удвох вирішимо цю проблему, а потім разом…»Це дуже потужний заклик до дії, який одразу перемикає психіку на позитивне мислення.

У такій ситуації навіть вирішення складних проблем набуває статусу тимчасової перешкоди, яку хочеться швидше подолати, щоб отримати довгоочікувану позитивну винагороду.

2. «Переживати труднощі — це нормально!»

Дуже часто ми самі вигадуємо собі якісь нереальні завдання, щоб досягти небачених висот. А після цього самі ж звинувачуємо себе в неспроможності.

Постарайтеся нагадати, що людина не стає гіршою, якщо якоїсь мети не вдалося досягти з тієї чи іншої причини. Це ніяк не вплине на ваше ставлення до неї, а ви завжди готові допомогти і будете поруч.

3. «Ти не сам!»

4. Нагадайте близькій людині, що в цьому світі їй завжди є на кого покластися. Є як мінімум один друг, який завжди простягне руку допомоги, підкаже, допоможе порадою та реальними діями вирішити проблему.

Коли хтось є поруч, тяжкість від ситуації можна розділити на двох, і за такого підходу впоратися з труднощами набагато легше.

5. «Продовжуй рухатися вперед!»

Труднощі збивають з пантелику навіть найсильніших людей. Декого з нас вони паралізують настільки, що ми просто втрачаємо здатність ухвалювати елементарні рішення.

Якщо у близької людини почався складний період у житті, нагадайте їй, що не обов’язково вирішувати одразу всі проблеми тут і зараз. Від цього небо не впаде на землю, а ось нервова система та фізичне здоров’я можуть постраждати. Щоб вийти з кризи, достатньо не опускати рук і продовжувати рухатися вперед хоча б маленькими кроками.

Коли говорите цю фразу, забудьте про менторський тон. Будьте на одному рівні зі співрозмовником, особливо коли кажете слова підтримки дівчині чи хлопцеві. Зверхність відштовхує і дратує. Тому говорити варто максимально спокійним і нейтральним тоном.

Адже все, що відбувається з нами сьогодні, завтра вже стане історією — черговою сходинкою розвитку нашого життєвого шляху. А також принесе новий досвід та знання, на які можна буде спертися при подальшомудосягненні успіху. Кожна скрута, кожна проблема робить нас сильнішими і допомагає повірити у свої сили.

10. «Труднощі роблять тебе сильнішим!» «Не втрачай нових можливостей!»

11. «Не звинувачуй себе!

12. «Я завжди буду поряд!»