ВСІМ! ВСІМ! ВСІМ!

11 лист. 2022
11 листопада — Міжнародний день енергозбереження

За ініціативи міжнародної екологічної мережі «Шкільний проект з використання ресурсів та енергії» (SPARE) 11 листопада було оголошено Днем енергозбереження. Рішення про заснування цього свята було прийнято у квітні 2008 року на міжнародній нараді координаторів SPARE, що проходила у Казахстані. А вже в листопаді 2008 року світ відзначив перший День енергозбереження. Це свято отримало статус міжнародного, оскільки взяти участь у проекті побажали близько 20 країн. Основна мета свята – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку відновлювальних джерел енергії. Проблема енергозбереження набагато глибша, ніж може здаватися на перший погляд.

Економія енергії дозволить знизити забруднення довкілля та допоможе всім українцям зберегти електроенергію для обігріву наших осель у цей складний воєнний час.
         Шановні дорослі!

Приверніть увагу дітей  до важливості раціонального використання ресурсів та пошуку поновлюваних джерел енергії. Розкажіть дітям, що економне використання енергії дає змогу не тільки заощадити гроші, а й зменшити забруднення навколишнього середовища. Ознайомте їх з найпростішими заходами енергозбереження, які доступні кожному.

Рекомендуємо такі форми освітньої роботи з дітьми:

• Бесіда “Звідки береться енергія та навіщо вона потрібна”.
  • Дослідження “Джерела енергії”: діти шукають різні джерела енергії, порівнюють їх, визначають, як можна отримати енергію без шкоди для довкілля, проводять досліди з вітром і сонячним світлом.
  • Дослідження “Де працює вітер” (“Джміль”, 2015, № 6 та е-додаток до публікації).
  • Конструювання “Вітрячок”.
  • Дослід на прогулянці “Від чого залежить швидкість обертання вітрячка”: діти випробовують зроблені вітрячки.
  • Діалог-дослідження “Як зекономити тепло” (за публікацією “Тепла оселя” (“Джміль”, 2015, № 6) та е-додаток до неї): малята дізнаються про сучасні прилади для обігрівання приміщень — “теплу підлогу”, газовий котел, кондиціонер, альтернативні види опалення тощо — та способи збереження тепла.
  • Дослідження “Як ми економимо тепло?”: діти уважно придивляються до групового приміщення, розповідають, що вже зроблено в ньому для збереження тепла, пригадують, як економлять тепло вдома, вносять свої пропозиції.
  • Діалог “Екотранспорт” (е-додаток до журналу “Джміль” (2017, № 9)).
  • Дослідження “Що вміє робот ДжК-5 «Пустельник»” (публікація “Робот ДжК-5 «Пустельник»” (“Джміль”, 2017, № 5) та е-додаток до неї): діти ознайомлюються з роботом Пустельником, визначають, що він уміє робити, розмірковують, навіщо йому саме такі функції.
  • Гра-фантазія “Експедиція в пустелю”: педагог об’єднує дітей у групи, кожна з них вирушає з хоробрим роботом на пошуки пригод, а потім малята розповідають, що вони побачили, які цікаві події з ними трапилися (запропонуйте малятам проілюструвати звіт малюнками), пропонують, як можна удосконалити робота-дослідника.