Поради від Центру стратегічних комунікацій

20 груд. 2022
Як діяти у разі відключення світла?

Унаслідок масованих ракетних обстрілів  в Україні  пошкоджуються об‘єкти енергетичної інфраструктури. Тисячі людей залишаються без електропостачання. Саме тому Центр стратегічних комунікацій вирішив надати поради щодо відключення світла.

Що робити при відключенні електропостачання:

1. Вимкніть із розеток електроприлади, щоб уникнути їхнього пошкодження через перепади напруги.
  2. Не використовуйте газові плити для обігріву. Є небезпека отруїтись чадним газом.
  3. Якщо в домі є ліфт, переконайтеся, що у ньому ніхто не застряг.
  4. Навідайтеся до сусідів похилого віку і дізнайтесь, чи необхідна їм допомога.
  5. Стежте за офіційними повідомленнями влади або ДСНС. Якщо мобільна мережа не працює, знайдіть радіо на батарейках.
  6. Якщо ви використовуєте генератор – встановіть його поза межами приміщення і подалі від вікон.

Заздалегідь майте вдома:

• радіоприймач і ліхтарики на батарейках;
  • запас сірників, свічок і сухого спирту;
  • заряджений павербанк;
  • тижневий запас питної води та консервів або сублімованої їжі;
  • аптечку, включаючи особисті ліки мінімум на тиждень.