До уваги!

27 бер. 2023
Міжнародний день театру

Започатковано його у 1961 році Міжнародним інститутом театру. Це не просто професійне свято майстрів сцени і всіх працівників театрів, це також свято мільйонів глядачів. Зазвичай у цей день розпочинають театральні фестивалі, організовують концерти, прем’єрні вистави тощо.
Шановні дорослі"

Розкрийте дітям історію створення театру, порівняйте це мистецтво у давні часи і сьогодні, пригадайте разом, якими бувають театри, чим вони відрізняються. Цікавинки з цієї теми можна знайти тут.

Розкажіть малятам, як готують театральну виставу (скільком фахівцям потрібно докласти зусиль, щоб ми побачили яскраве дійство на сцені), про нелегку працю акторів. Влаштуйте у садочку чи школі виставу, щоб малята відчули себе працівниками театру, на власному досвіді переконалися, наскільки це цікаво і відповідально, адже кожна вистава — командна робота.

Робота з дітьми впродовж дня

• Бесіда-міркування “Навіщо потрібні театри?”.
  • Діалог-дослідження “Якими бувають театри?”.

Театральні жанри для малят

• Діалог-дослідження “Хто створює театральну виставу?”.
  • Бесіда “За лаштунками театру: щоденне життя балерин” (публікація “Танцювальний клас”  а е-додатки — е-версія картини Едгара Дега “Танцювальний клас”добірка картин “Замальовки з життя танцівниць”).
  • Діалог-спогад “Чим мене вразив театр”: діти пригадують свої відвідини театру, діляться враженнями, розповідають, що їм сподобалося найбільше тощо.
  • Діалог-порівняння “Чим театр відрізняється від кіно?”.
  • Читання сценарію вистави “Птахоград”: діти слухають сценарій, вибирають для себе ролі, домовляються, якими будуть декорації, добирають музику до спектаклю.
  • Образотворча діяльність “Створюємо ляльок-акторів для вистави” (публікація “Робимо пташок з вовни, тіста й ниток”: діти створюють ляльок-акторів, уявляють характери пташок, вибирають відповідні техніки образотворчості тощо.
  • Репетиція вистави “Птахо град”.
  • Образотворча діяльність “Готуємо афішу до вистави”.
  • Бесіда “Правила для театралів” (публікація у журналі “Джміль” та е-додаток до неї).
  • Влаштовуємо прем’єру вистави.