Психологічна допомога батькам

24 квіт. 2023
Як зменшити стрес і тривожність у дітей

Зараз ми всі переживаємо непрості, напружені часи. Як батьки, ви можете відчувати стрес, хвилювання, розчарування, розгубленість та втрату зв’язку зі звичними джерелами підтримки. Під час війни ваші діти, ймовірно, відчувають те ж саме, хоча ці почуття можуть проявлятися у них по-іншому. Важливо пам’ятати, що в реагуванні на стресові події діти дивляться на дорослих. Тому обговорення з дітьми їхніх страхів, спільні релаксаційні вправи, навчання їх корисним методам долання та створення відчуття комфорту можуть допомогти зменшити тривожність. Прості поради для батьків, а також конкретні активності й ігри можуть допомогти вам заспокоїти дитину, контролювати її емоції та посилити відчуття захищеності.

Посібник  "РЕЛАКСАЦІЯ для дітей удома, щоб зменшити стрес і тривожність"  допоможе вам провести з ддітьми вдома релаксаційні вправи,  більшість яких сподобаються дітям віком від 2 до 6 років, хоча деякі більше підходять для старших дітей з цієї вікової групи (ми окремо  зазначимо, які саме). Сподіваємося, що вони стануть однаково корисними для вас та для дитини. Діти отримають необхідний комфорт, матимуть змогу проявити свої почуття, зміцнити зв’язки з вами та іншими, хто наразі залишається на відстані. Діти засвоять відповідні віку методи долання того, що багатьом видається шокуючою ситуацією. Участь у пропонованих вправах та іграх допоможе дітям продовжувати навчатися й адаптуватися до навколишнього світу у здоровий спосіб.