Запрошуємо до участі!

2 трав. 2023
Освітня акція травня «Українська культура як місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців»

Орієнтовна тематика робіт.

1. Щорічно в третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найсамобутніших свят, присвячених розквіту української культури.

З давніх-давен вишита сорочка виконувала роль потужного оберега. Вишиванка в наш час стала не просто елементом етнічної одягу, який зберігає пам’ять роду та генетичний код нації, а стає символом української нескореності, єдності української нації, містком єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців.

Просимо надсилати фото та фотоколажі, на яких видно учасників із членами їхніх родин у вишиванках.

1. Зараз усі українці об’єднані спільним бажанням – передати частинку тепла, подяки, підтримки нашим захисникам за щоденні подвиги. На каналах розміщуватимемо фото або відео (індивідуальні або колективні), у яких видно, як діти, батьки або педагоги протягом травня виготовили обереги, які потім передано нашим незламним героям.
  2. Україна зараз бореться за волю та незалежність на всіх фронтах – від військового до інформаційного. Одна з важливих задач сьогодні – залишатися видимими в міжнародному інформаційному просторі та знайомити іноземців з Україною.

Адже світ мусить бачити нас і те, за що ми стоїмо: нашу свободу, мову, культуру. Запрошуємо учасників поділитися історіями з власного досвіду про те, як вдається знайомити іноземців з українською культурою, популяризувати наші традиції, підтримувати Батьківщину, перебуваючи за тисячі кілометрів, та закохувати в те, що має цінність для нас, українців. Вид контенту (фото, фотоколаж, відеоролик, літературна творчість) кожен учасник обирає сам.

Матеріали протягом травня приймаються на електронну адресу [email protected].

Загальні вимоги до робіт:

✅ Відповідність матеріалів тематиці та терміну проведення акції. Розміщуватимуться роботи, виконані в травні. Світлини та відеороботи з інших акцій та марафонів, навіть аналогічних за змістом, не розглядатимуться.

✅Авторство. На каналі “Харків надихає” оприлюднюються авторські матеріали. З метою захисту авторських прав просимо зазначати в матеріалах прізвище, ім’я, заклад освіти, групу, район.

✅Формат. Приймаються відеофайли з розширенням .mp4, фото/колаж – формат .jpg або .png.

За традицією, кращі роботи публікуватимуться в Telegram-каналах Департаменту освіти протягом травня.