Вітаємо з Днем Перемоги!

9 трав. 2016
Щоб не було війни, нам слід про неї дітям говорити!

Вітаємо з Днем Перемоги!

Ми знову прийдемо до вічного вогню,
Рокам ніколи пам’яті не стерти
Про тих,хто пережив страшну війну,
І тих, хто залишивсь в обіймах смерті.
Ми знову прийдемо до вічного вогню…
Із нами прийдуть і онуки й діти,
Щоб ветеранам до землі вклонитись,
Щоб вшанувати їхню сивину.
Нехай Господь дарує їм літа,
Тепло і затишок, щасливі дні безхмарні.
Нехай щороку зелень молода
Встеляє килимом стежки у завтра!

Як розповісти дітям про війну

Діти, особливо хлопчики, часто грають в гру під кодовою назвою «войнушка». Бігають з іграшковими автоматами, стріляють, ходять в розвідку. Пізніше грають в «віртуальну війну». Але війна - не гра, це смерть, кров, страждання. І щоб хоч трохи зменшити ймовірність майбутніх воєн, необхідно донести до дітей, що таке війна насправді.

1. Проведіть експеримент. Спочатку запитайте у дитини, що для нього означає слово «війна». Зовсім маленькі діти, напевно, розкажуть про гру, діти постарше назвуть війною події в  Велику Вітчизняну війну.

2. Врахуйте, що розмова з дітьми про війну повинна бути, в першу чергу, чесною. Щирі, пропущені через саме серце слова, роблять набагато більший вплив. Адже дитина вірить батькам і близьким йому дорослим людям.

3. Розкажіть про те, що війна  в житті громади жахливе явище. Воюють із  різних причин. У сучасному світі, як правило, з політичних і економічних. Одні нападають і є загарбниками, інші - захищають своїх близьких, свою землю, Країну. Поясніть, що на війні страждають усі.

4. Природно виникає питання про те, хто і чому нападає, краще пояснити, що всі люди різні, не буває, як у казках, тільки позитивних чи тільки негативних. Завжди є люди, які хочуть більшої влади, більшого багатства. А, отже, завжди будуть ті, хто нападає і ті, хто захищається. І обом сторонам потрібно зброю. Можна розповісти про історію появи різного виду зброї.

5. Розкажіть про війну з допомогою розповідей про долі дітей воєнного часу. Дітям завжди цікава життя їхніх однолітків у всі часи. Почитайте з дітьми вірші, подивіться відповідні для дитячого сприйняття фільми.

6. Прочитайте з дитиною казку Сашка Чорного «Війна дзвонів», в якій письменник не тільки говорить про те, як часом через банальне випадку починається війна і висловлює свою точку зору, але що ще важливіше - показує, як можна вийти зі стану конфлікту.

7. Але головне - ви повинні донести до дитини думку, що світ краще, ніж війна. Все, що нас оточує, людське життя, вся краса природи не повинні руйнуватися вибухами і автоматними чергами.

За матеріалами сайту: http://webdovidka.com