#ВчимосяВдома:

11 квіт. 2020
Олена Зеленська спільно з МОН ініціювала проєкт для батьків, які виховують дошкільників

Стартує проєкт, мета якого - підтримати батьків, які виховують дітей дошкільного віку.

Уже минув майже місяць карантину, який закував усіх в чотирьох стінах. Для кожного з нас це стрес, особливо, для дітей. Учні середньої школи мають змогу навчатися дистанційно, але що робити початківцям та вихованцям дитсадочків? Олена Зеленська  звернулась до українських сімей, які опинились у важких ситуаціях та не знають, як саме впоратися з невгамовною малечею. Спільно з МОН Перша леді ініціювала проєкт #ВчимосяВдома.

“У зв’язку з карантином, сім’ї опинилися в умовах соціального дистанціювання, самоізоляції, закриття шкіл і садків. Багато хто з нас відчуває стрес – і не тільки через переживання за здоров’я, але й через раптову необхідність на багато днів залишитися вдома в компанії невгамовного малюка. Я розумію, як важко дитині всидіти вдома хоча б день, а батькам – знайти чим її зайняти та ще й встигати виконувати в цей час свою роботу. У такому режимі ми вже майже місяць.

Стрес при цьому відчуваємо не тільки ми, дорослі, а й наші діти: домашня ізоляція й відсутність контактів та ігор з однолітками викликає у малечі тривогу. Дітям часто важко зрозуміти те, що вони чують від батьків та бачать по телевізору, і чому замість того, щоб насолоджуватися весняним сонечком на дитячому майданчику разом із друзями, вони мають залишатися вдома. Тому вони стають особливо вразливими до тривоги, стресу та смутку. А брак можливостей для ігор на свіжому повітрі та активних занять робить їх більш невгамовними та дратівливими, що додає стресу й без того занепокоєним батькам.

І якщо старші вже зайняті онлайн-школою та їхній навчальний процес більш-менш налаштований, то дошкільнята не мають можливості дистанційно навчатися через свій вік. Тож відсутність садочків додала шаленого навантаження на їхніх батьків, які змушені постійно вигадувати щось новеньке, щоб зайняти своїх маленьких бешкетників та ще й зробити це з користю для малечі. Адже вони в тому віці, коли щохвилини відкривають для себе нове та пізнають світ.

ЮНІСЕФ та Міністерство освіти і науки України підготували для вас поради, які допоможуть спланувати ваші будні з малюками. За хештегом #ВчимосяВдома ви знайдете низку ідей щодо того, як організувати свій час, спілкуватися з дітьми та допомагати їм успішно рости й розвиватися навіть за таких складних обставин.

Щодня на сторінці UNICEF Ukraine в Facebook та @UNICEF_Ukraine в Instagram, а також у соціальних мережах за хештегом #ВчимосяВдома шукайте нову пораду від українських зірок та блогерів і діліться під цим хештегом відео та фото власних цікавих і корисних занять із дошкільнятами. Обіцяю зібрати та поділитися з вами найкращими ідеями.”