Тиждень народної творчості

5 січ. 2022
В групах старшого дошкільного віку пройшли майстер-класи з виготовлення Ляльки-мотанки

Лялька-мотанка з давніх-давен вважається оберегом української родини: раніше матері самостійно робили своїм дітям мотанки, щоб ті бавилися. Прикметна деталь ляльки-мотанки - відсутність обличчя, тобто самого його образу: воно виступає швидше як символ, бо ще в давнину її творці були переконані, що ця іграшка має бути безликою. Мовляв, через обличчя в ляльку може увійти душа, і хто знає, якою вона буде: доброю чи лихою? Ляльки-мотанки, які на своєму обличчі мають хреста, вважаються берегинями. А взагалі-то, існує повір'я, що обличчя ляльці не можна малювати: вона не повинна бути схожою ні на кого, аби не завдати шкоди.

І сьогодні діти старшого дошкільного віку вчились робити кожен свою ляльку-мотанку. І що з цього вийшло, можна подивитись у фото-галереї.