Формуємо навички звукового аналізу простих слів

1 лют. 2022
Освітній напрям "Мовлення дитини" передбачає опанування дітьми старшого дошкільного віку звукового аналізу слів. Це непросте питання вихователі намагаються пояснити, використовуючи ігрові прийоми.

Сьогодні в групі старшого дошкільного віку "Веселка" пед керівництвом вихователя Семенової Алігни Олександрівни діти вчились робити звуковий аналіз простих слів. В  процесі навчання дошкільнята знайомляться з голосними і приголосними звуками,  дізнаються, що приголосні звуки є тверді і м’які, що букви не можна почути, бо вони позначають звуки. Під час заняття вихователь використовувала багато різноманітних словесних ігор. Аліна Олександрівна знайомила дітей із схемою звукового аналізу слова та навчала  за допомогою карток викладати схеми простих слів.

Шановні батьки!

Ваша підтримка у процесі формування мовлення дитини може відбуватись таки чином:

• у розмові зі своєю дитиною дотримуйтесь правил літературної мови та делікатно та своєчасно виправляйте мовленнєви помилки дитини;
  • привертайте увагу дитини до звукового складу рідної мови та грайте з дітьми в ігри на визначення якогось  місця звука в слові;
  • пояснюйте дітям незнайомі слова;
  • використовуйте життєві ситуаціїдля спонукання дитини до опису предметів й об'єктів, переказуванняя змісту мультфільмів, книжок тощо.

Сподіваємось на вашу підтримку!