Нормативно-правові документи, які регламентують інноваційну діяльність у  закладах освіти:
• Закон України «Про освіту»
• Закон України «Про дошкільну освіту»
• Закон України «Про інноваційну діяльність»
 Наказ МОН від 30.11.2012 № 1352 «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності»
• Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності, затверджене наказом МОН України від 07.11.2000 № 522
• Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2012 № 778
• Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності, затверджене наказом МОН молодьспорт 30.11. 2012 №1352
В нашому  закладі педагоги впроваджують такі інновації:

Назва інновації
Педагогі, які впроваджують інновації
Впровадження проектних технологій в освітньому процесі

Суть технології:
Надання вихованцям можливості самостійного набуття знань в процесі розв’язання практичних задач або проблем, що потребують інтеграції знань з різних предметних галузей. Вихователю в проекті відводиться роль координатора, експерта, додаткового джерела інформації
Автор У. Кілпатрик
20 роки ХХ ст.
 Щербіна Т.М., Марченко В.А., Пирву С.О., Бабенко Л.Ф.
Театр фізичного розвитку та оздоровлення.
Суть технології: добір ігрової теми, на основі якої буде відбуватися ігрова взаємодія педагога і дітей з питань фізичного розвитку та оздоровлення. Проведення заняття з фізичного виховання у вигляді однієї великої тематичної гри (ВТГ) чи макрогри.
Автор М.М.Єфименко
Вишневська Н.Д.,інструктор з фізкультури, Тишинська Ж.В., вихователь
Спадщина В.Сухомлинського.
 Суть технології. Основоположною у науково-теоретичних працях і практичному досвіді В.Сухомлинського є його філософсько-педагогічна система ідей та поглядів на дитину як на найвищу цінність. Педагогіка В.Сухомлинського - це педагогіка серця, дитиноцентризму й толерантності, яка базується на ідеї наближення навчально-виховного процесу до природи конкретної дитини. Педагог створив таку психолого-педагогічну систему, в якій усе зосереджено навколо дитини-людини, це педагогіка, побудована на утвердженні тієї філософської істини, що освіта, виховання й розвиток людини мають передбачати, передусім, утвердження гармонії розуму й серця. Уроки мислення сприяють розумовому, мовленнєвому, духовному розвитку дошкільнят і вихованню в них ціннісного ставлення до природи. Діти вчаться розуміти й любити її, починають дивитися на неї іншими очима, стають активними її захисниками. Розроблені педагогом основні норми моральної вихованості для дітей ґрунтуються на творчому використанні багатого потенціалу загальнолюдських моральних цінностей і є складовою частиною його цілісної педагогічної системи.
Автор – В.Сухомлинський.

Пирву С.О.,
Свентицька В.І.,
Бабенко Л.Ф.,
Марченко В.А.

Методика розвитку творчих здібностей на заняттях з малювання.

Суть технології. Діти зображають навколишнє тільки після емоційних зустрічей з ним у процесі спостереження, розгляду картин, слухання музики, читання, розповідання. Головне завдання організації зображувальної діяльності – виховання естетичних почуттів, а допоміжне – навчання технічним прийомам. Чим більше органів чуття беруть участь у сприйманні навколишнього, тим повнішими будуть уявлення, глибшим – пізнання.
Автор – Шульга Л.

Антонюк-Красавіна Ю.Л.
Методика використання схем-моделей у лексично-граматичній роботі.

Суть технології. Розвиток у дітей словесно-логічного мислення, формування у них уміння користуватися основними логічними прийомами і операціями є одним із важливих завдань у процесі навчання старших дошкільників. Пропонується наступна схема ознайомлення дітей із предметами: 1) первинне ознайомлення з предметом і його назвою; 2) дослідження властивостей предметів: колір, відтінки, форма, розмір, звуки, шуми; співвідношення в просторі; вага; властивості поверхні; ритм; рух предмета; назва деталей предмета; 3) групування. Узагальнення і найпростіша класифікація предметів, формування родових і видових понять, наступна класифікація – диференціація родових понять; 40 розвиток елементів логічного мислення шляхом складання моделей, схем, коректурних таблиць разом із дітьми.
Автор – Крутій К.
Тишинська Ж.В.
Поліхудожній розвиток дітей дошкільного віку в педагогічному процесі  закладу дошкільної освіти.

Суть технології. Відбувається самоствердження дитини в найбільш значущій для неї сфері поліхудожньої діяльності (музичної, хореографічної, театралізованої, образотворчої).

Музичний керівник Степаненко Ю.К.
Вихователі
Калій Т.О.,