Матеріали консультацій для батьків

15 порад від Марії Монтессорі

"Чим зайняти дитину дошкільника?"

Консультація для батьків "Розвиваємо дрібну моторику"

Консультація для батьків "Міжнародний день сім'ї"

Пам'ятка "Чистити зубі треба всім: і дорослим, і малим"

Консультація для батьків "Діти самі вдома під час карантину"

Чим зайняти чомучку вдома: технічні моделі для дошкільників

Пам'ятка "Що не можна забороняти дитині: дев’ять акцентів для батьків"

Пам’ятка «Що потрібно для успішного старту першокласника. Рекомендації батькам»

"Що має знати і вміти дитина, коли йде до школи"

Поради для батьків від МОН та ЮНІСЕФ

Поради батькам дітей дошкільного віку з ОПП

Поради та вправи для дітей дошкільного віку від МОН

«Прокачай» нейрони, або 7 цікавих вправ для дорослих і дітей

Батькам вихованців про короновірус: роз'янення МОН і МОЗ

Батькам молодших дошкільників: Що має знати дитина про правила поведінки на вулиці?

Якими мають бути іграшки для малюків?

Що робити, коли розбився ртутний градусник?

Яку діяльність запропонувати дитині дошкільного віку:

Ігрова

Гра завжди бажана для дитини. Вона створює позитивний емоційний настрій, на якому всі психічні процеси протікають активно. Ігрова діяльність сприяє і розвитку в дитини навичок, необхідних для самообслуговування й надання допомоги дорослим. Наприклад, у різних сюжетно-рольових іграх дитина має змогу багаторазово моделювати й закріплювати послідовність прибирання, прання, одягання, прийому їжі, одягання й роздягання (ляльки) тощо.

Трудова

У дошкільників є бажання самостійно діяти з предметами зі «світу дорослих» — мити посуд, накривати на стіл, підмітати тощо. Тож малюкам неодмінно слід давати посильні трудові доручення. Для дітей це спосіб самоствердження, втілення своїх бажань і можливостей.

У старшому дошкільному віці у дітей з’являється почуття відповідальності за свою роботу, а також новий мотив діяльності — зробити для інших. Дитина проявляє ініціативу, у неї з’являється об’єктивна самооцінка. У цей період діти навчаються працювати разом, розподіляти між собою обов’язки, домовлятися, здійснювати дії так, щоб інший міг їх успішно продовжувати. Залучати дітей до побутової праці важливо, бо під час такої діяльності між дитиною і дорослим встановлюються стосунки реальної взаємодопомоги, координації дій, розподілу обов’язків. Зароджуючись у дошкільному віці, ці стосунки розвиваються й надалі.

Художньо-продуктивна

У різних видах художньо-продуктивної діяльності формується незалежність дитини від дорослого, прагнення до пошуку адекватних засобів самовираження. Дошкільники мають змогу втілити свої задуми та реалізувати творчі здібності.

(За матеріалами сайту МОН)